Cílem není být dobrý ve všem

Dynamika bohatství nás provází už několik let a od té doby, co ji známe, se na sebe i ostatní díváme úplně jinak. Dá se říct, že nám otevřela vnímání člověka v celistvosti a naučila nás, jak s tím pracovat.

woman-1209866_1920

Téměř každou naši konverzaci začínáme otázkou: „Jaký jsi profil?“ nebo se představujeme „Ahoj já jsem Žaneta, hvězda. Jana, spojovatel.“ Proč? Jedno slovo, název profilu, nám toho mnoho prozradí. Je ten člověk dynamická jarní energie, nebo spíše opatrná zimní? Chrlí nápady nebo spíše potřebuje být nohama na zemi? Je to samotář nebo typický people person? Porozumí mému nápadu, když budu mluvit strukturovaně nebo spíš emocionálně? …

Naše profily nám důkladně posvítily na to, v čem jsme dobré, jaké jsou naše skutečné talenty. A ukázaly nám také, že naše slabé stránky jsou v pořádku. Že jen potřebujeme vědět, jak s nimi fungovat. Navíc jsme díky Dynamice objevily nový rozměr spolupráce. Když je každý v teamu ve svém flow a dělá to, co je jeho silná stránka, tvoříme mnohem efektivněji a rychleji. A navíc nás to baví a nevysává.

wealth-dynamics-square-520px

Máme vyzkoušené, že profily z Dynamiky sedí i na osobní a vztahové věci. Tam, kde je interakce a spolupráce, tam vás Dynamika povede. Já jsem hvězda, manžel byl lord. To jsou dvě úplně odlišné energie, způsoby fungování a vnímání světa. Dlouho jsme se s manželem těmi odlišnostmi doháněli k šílenství. Já jsem nechápala jeho pomalost a on moji impulzivnost. Jeho zaměření na risk management mě drtilo, stejně jako jeho drtila moje lehkost bytí. Jeho zapisování všeho, stejně jako moje nesystematičnost, nás oba vytáčely.

Až do doby, než jsme si prostudovali své profily. Najednou nám to došlo. Cílem není být dobrý ve všem. Být systematická, i když je to se mnou v rozporu a přirozeně jedu na intuici. Ale naopak spolupracovat a vidět výhody toho, co má ten druhý. Vidět ty naše dary jako dary a naučit se je využívat. Obrovsky se nám ulevilo a začali jsme spolupracovat. Naše existence se odlehčila.

Věříme, že každý, kdo pozná své talenty a začne je využívat, povede radostnější život. Alespoň u nás to tak je.

IMG_7591

Žaneta Hvězda, Jana Spojovatel, Péťa Akumulátor, Lucka Obchodník, Andrea Tvůrce

Pokud byste chtěli zjistit, co jste za profil, můžete tady.

S láskou

Žaneta a Jana

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře