Co si nevěsty před svatbou dost často nalhávají?

Co si nevěsty před svatbou dost často nalhávají?

Často vidíme, jak jsou nevěsty před svatbou nebo během svatebního dne frustrované, protože měly nerealistické představy a očekávání. Pojďme se na některé z nich podívat, ať se také nenecháte lapit do jejich sítí a svatební den prožijete v poklidu a v pohodové atmosféře.

Pragueday2detailspreparationhotelbyTerezaLee-70

V podpatcích vydržím celý den. Případně alternativa zvládnu podpatky, i když je normálně nenosím. Ano svatba je speciální společenská událost a bylo by krásné být celý den v lodičkách nebo jiných skvostných botách na podpatku. Ale realita je taková, že většina nevěst, vzhledem ke všem různým vlivům, kterým podléhá (od stresu, vedro, dlouhé stání při obřadu, přes pražské kostky, atd.), vydrží na podpatku silou vůle maximálně do oběda.

Buďte k sobě a svým chodidlům vlídné, milé nevěsty, a dopřejte si botky, ve kterých vám bude dobře, klidně případně i pohodlné balerínky na přezutí. Garantujeme vám, že když budete mít nohy v pohodě, víc si celé dění užijete. Protože vaši pozornost neustále nebude přivolávat diskomfort chodidel. A můžeme vás ujistit, že ani kvůli fotkám nemá smysl trpět v nádherných, ale bolavých botách. I když budete dělat, že se nic neděje, stejně se vaše utrpení do fotek promítne. Záběry nebudou tak příjemné a uvolněné. Detaily bot se dají nafotit, tak abyste netrpěly. A zbytek fotek můžete být v pohodě.

ELFI-0158

Květiny a dekorace nejsou tak drahé. Případně do kytek se nevyplatí investovat, stejně brzo zvadnou. Tohle přesvědčení je pro nás trochu úsměvné. Svatební floristika je speciální odvětví a poměrně náročné. Právě proto, aby květiny vydržely a vypadaly krásně, ale taky proto, aby se vyhovělo přáním a požadavkům snoubenců. Pokud si vyberete kvalitní květinářství, určitě vám nezvadnou. A je jasné, že nebudou zadarmo. Nicméně investice do nich se určitě vyplatí, protože vytváří atmosféru a dokreslují celý den. Je to, jako když přijdete do nového nezabydleného bytu. A pak přidáte záclony, závěsy a doplňky. Najednou se interiér promění, je vlídnější zajímavější a víc sedne. To stejné pro vás udělají květiny a dekorace ve svatební den. Je dobré s nimi počítat.

Další představa, která stojí spoustu nervů nevěsty před svatbou je – mám dost času si navyrábět dekorace sama. Když tohle slyšíme nevěsty říkat, trochu se nám rozsvěcuje výstražné červené světýlko. V 90% to dopadá tak, že nevěsta týden před svatbou s jazykem na vestě řeší, jaká je minimalistická varianta, která ji bude stát nejméně času a nebude ji ve svatební den štvát, protože to není ono. Pokud se opravdu chcete pustit do vyrábění samy, udělejte to alespoň s měsíčním předstihem. Uleví se vám, odškrtnete si jeden hotový úkol a budete se moci celý měsíc na dekorace těšit. Nebo milá alternativa je, pozvěte kamarádky (taktéž alespoň měsíc před svatbou) na vyráběcí párty a dekorace vyrobte společně na holčičím předsvatebním dýchanku.

Pragueday1FirstdancebyTerezaLee-7

Nepodléhejte domněnce, že zkoušku make-upu a účesu nepotřebujete. Potřebujete, věřte nám. Jestli něco může dopadnout hodně mimo očekávání, pak je to právě vizáž nevěsty. Určitě se chcete vyhnout rozčarování ve svatební den, že antický polorozpuštěný účes vypadá ucouraně a vůbec neladí se šaty, jak jste si představovala. Je skvělé být v důvěře, že se vše povede, ale je fajn tomu jít trochu naproti, hlavně v tomto případě. Zkouška není jen pro Vás, abyste viděla, jak Vám daný look sedne. Ale i pro vizážistku, aby měla šanci osahat si Vaši pleť a kvalitu vlasů. Bude tak mít ve svatební den připravené přípravky přesně pro Vás. Navíc budete klidnější, protože se s vizážistkou už budete znát a budete vědět, jak budete vypadat.

A teď trochu z oblasti svatebčanů. Často se nevěsty spoléhají na to, že všichni svatebčané včas odpoví na pozvánku. Z naší praxe můžeme říct, že tohle snad neplatí nikdy. Na každé svatbě vždycky bude alespoň jeden svatebčan, který odpovědět zapomene a snoubenci ho budou uhánět o vyjádření. Doporučujeme dát svatebčanům na odpověď dostatečný předstih, abyste měli čas se popohnat, když to bude potřeba. Není nic nepříjemnějšího, než když Vás v týdnu před svatbou náhání restaurace, že je potřeba nahlásit finální počty hostů a Vy nemůžete dotyčné svatebčany sehnat, protože cestují nebo jsou pracovně vytížení.

PragueDay1DetailsPreparationbyTerezaLee-26

Další trochu mylná představa je, že nejlepší volba na oběd, která sedne všem, je kuře. Je jasné, že chcete, aby se všichni dobře najedli a všem vstříc vyjít nemůžete. Ale dneska se kuře často setká s reakci hmm, už u mnoha svatebčanů. Pokud je to jen trochu možné, doporučujeme snoubencům domluvit si v restauraci menu dvě. Dnes už s tím restaurace umí poměrně dobře pracovat. Můžete díky tomu zvolit jedno masové či divočejší jídlo a jedno jídlo vegetariánské nebo lehčí. Svatebčané si tak předem mohou vybrat dle své chuti a uspokojíte většinu, spíše než kuřetem. Také se nezapomeňte svých svatebčanů ptát na požadavky na dětská jídla a případné dietní omezení (lepek, mléčné výrobky atd.). Vaši svatebčané to ocení nejen proto, že budou mít pocit, že o ně pečujete, ale taky proto, že se pak skutečně bez problémů dobře nají (a nebudou muset ukrývat celý den v kabelce svačinu). Vy získáte titul dobrých hostitelů a především pohodovou atmosféru ve svatební den. A to je výhra :)

Věříme, že vám naše tipy přijdou vhod. Pokud by Vás zajímalo něco více ke květinám a dekoracím, podívejte se na video s Míšou Bustovou z Natural Flowers, které jsme na toto téma natočili pro Wedeo.

Krásné přípravy

S láskou

Jana a Žaneta

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře