Jak jsem chtěla být krásná

Taky si někdy říkáte kéž bych byla tak krásná jako ona (doplňte si sestra, kamarádka, kolegyně, žena na ulici,…)?

blue-eyes-237438_1920

Já jsem si to říkala dlouhou dobu dost často. Chtěla bych být tak krásná, jako moje ségra. Jako Jana, jako moje kamarádky čarodějky, jako moje elfí kolegyně, ….

Ačkoliv jsem se uměla nalíčit, hezky se obléknout a občas jsem se líbila sama sobě, měla jsem pořád pocit, že všechny ženy kolem mě jsou krásnější. A jejich krása je pro mě nedosažitelné přání, protože já tak krásná nikdy nebudu.

Každá svou krásu měla v něčem jiném. Ve vílí jemnosti, v zemitém klidu, v dokonalém vystylování, v přiznané čarodějce, v netradičním oblečení podtrhujícím danou ženu, … A já jsem chtěla být zoufale krásná, tak jako ony. Ideálně všechny dohromady. Spojením všeho, co se mi na nich líbilo. Pořád jsem ve skrytu duše doufala, že jednoho přijdu na to, jak být tak krásná, jako ony a pak konečně opravdu budu.

girl-839613_1920

A opravdu, jednoho dne jsem na to přišla. Došlo mi to. Prožila jsem to celou svou bytostí. Já nikdy nebudu tak krásná jako ony! Ani nemá smysl se o to snažit. Uf, obrovsky se mi ulevilo. Nemusím se snažit být krásná jako někdo jiný. Uvědomila jsem si, že pokaždé když uvidím krásnou ženu, nemusím si říkat, kéž bych byla jako ona. Nebo se zamýšlet, jestli mám tak pěkné nohy/vlasy/pas a že by mi to slušelo víc, kdybych měla její ruce/dekolt/zadek. Nemusím soutěžit. Můžu to brát jako dárek od Vesmíru, že vidím jejich krásu. Nechat se tou krásou potěšit, zlepšit si den. Místo v mužském soupeření vnímat krásu ze ženského sesterství. A být ok. Thanks God za tohle uvědomění.

Na dlouho se mi ulevilo, když jsem si tohle vše zvědomila a prožila. Že ta krása žen kolem mě je tu proto, aby mě potěšila, ne jako připomínka, že já tak krásná nejsem. Těšila mě krása žen kolem mě a i já jsem pak mohla zkrášlovat svět ostatním.

Nedávno se u mě zase objevil ten syndrom Kéž bych byla krásná jako ona. A díky druhému kolu jsem si uvědomila, že já nevím, jak být krásná se svou krásou. Jak být krásná v souladu sama se sebou. Co je ta moje krása. Jak se svou krásou pracovat. Jak ji vyzdvihnout. Vlastně jak ji vnímat, být s ní víc v kontaktu a spolupracovat s ní. Co to znamená být krásná jako já.

thumb_IMG_8142_1024

Stále nevím a čekám, co z toho bude. Ale vím, že nikdy nebudu krásná jako ona (ať už je to kdokoliv). A těším se na to, až budu konečně krásná jako já. A jsem vděčná, že mám Janu jako průvodkyni ke své kráse, která mě učí, jak být krásná jako Žaneta a svou krásou mě neustále inspiruje.

Jak to máte se svou krásou vy? Máte ji integrovanou ve svém životě? Baví vás? Hrajete si s ní?

Nebo chcete být krásná jako „ona“?

Pokud byste se také chtěli spojit více se svou krásou nebo cítíte, že by si vaše krása zasloužila průvodkyni, domluvte si Hodinku krásy či Líčení s Janou.

S láskou

Žaneta

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře