Kam zmizela má kreativní síla?

Kam zmizela má kreativní síla?

Když jsem si všemi možnými způsoby odblokovala přístup ke své kreativní síle a spojila se s ní, cítila jsem se skvěle. Věděla jsem, že přináší řešení pro spoustu neřešitelných nebo těžkých situací v mém životě. Že mi to zase chvíli poplyne. Jaké bylo moje překvapení a zklamání, když po dvou úžasných kreativních dnech, po dnech plných jistoty a důvěry, že se vše děje, jak má, že je o mě postaráno, po dnech, kdy jsem zase byla v souladu sama se sebou, jsem se probudila s velkým stresem a pocitem odpojení. Pocitem, že to v žádném případě není v mých silách a s pocitem, že to nezvládnu, že nic ve svém životě nezvládám a nic není, jak bych si přála. Že nemám dostupné žádné možnosti a řešení.

Co teď? Proč se mi tohle děje? Kam se ztratila moje úžasná a kreativní sila, co dokáže zázraky? Teď jsem si to odpracovala, to není možné! Chci ji zpět, říkala jsem si frustrovaně a s pocitem že už vážně nevím, co ještě musím udělat, aby můj život normálně fungoval.

reflection-1442684_1920

Když se ptáme na ty správné otázky, dostaneme odpovědi. Mé tělo mi velmi rychle ukázalo, o co jde. Díky mým zážitkům u zubaře mám totiž ve svém těle uloženou svou zmrazenou obrannou sílu, kterou jsem tenkrát nemohla nechat projevit a ani jsem nemohla instinktivně utéct. Mé zaťaté čelisti a stehna z posledních týdnů tak najednou dávají smysl. Tahle zmrazená obranná síla si v nich už dlouho sedí a kvůli ní mám teď nedostupné své zdroje a neproudí má kreativní síla. Protože tvořivá síla je i obranná a musí proudit, oba její póly. Pokud je obranná síla zamčená, nemůže proudit ani její kreativní část. BANG! That really hit me. Hard. A co víc, protože ta obranná síla se zamrazila ve dvou směrech – fight or fly, velmi často mi dneska způsobuje paralýzu, kdy se nemůžu rozhodnout a nevím, která možnost je správná, které činnosti se věnovat, co je vhodnější řešení, atd.

Uf neztratila se :) našla jsem ji a už vím, jak se k ní dostat. Dám si prostor uvolnit svou zmrazenou, mnohokrát zapovězenou obrannou sílu a tím budu mít k dispozici i její kreativní část.

Pokud, podobně jako já, máte pocit, že jsou vám nedostupné některé vaše zdroje a schopnosti, nebo občas, stejně jako já, sedáváte na gauči a jste tak paralyzovaní, že se nemůžete pohnout ani o milimetr, podívejte se do těla, zda vám tam taky nesedí podobná zmrazená síla. Její uvolnění vám otevře překvapivé možnosti ve vašem životě a prožitky v těle.

Užijte si cestu objevování.

S láskou

Žaneta

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře