Krásou uctívám božské

Krásou uctívám božské a měním svět.

Jak na vás tahle věta působí?

hat-984391_1920

Je to patetický nonsens? Nebo vzletné ospravedlnění obrovských položek, které naše společnost hystericky za krásu vydává?

Cítíte se při tom zoufale a vkrádá se vám do hlavy myšlenka: tak na to tedy moje krása nestačí?

Nebo vás to hřeje na srdci a cítíte, že to tak skutečně je?

Já mám krásu ráda. V krásném prostředí se cítím dobře. Krásné věci mě inspirují a baví. Když vidím krásnou ženu, už se na ni nedívám se zbožným přáním, kéž bych byla jako ona (díky Jani, vím, že to byla hard work :D), ale s radostí, že mi rozzářila den a možná mi i připomněla, jak já sama jsem krásná.

Věřím tomu, že základní esence ženy je zkrášlovat svět. A věřím tomu, že když jsem já nebo jiná žena krásná, tak to mění svět. A teď nemluvím o rovném čele díky botoxu, postavě velikosti 34 a lesklých vlasech díky tomu a tomu šamponu. Ale o kráse, kdy žena září. Je spojena sama se sebou, se svou krásou, je si své krásy vědoma a má ji ráda a díky tomu nepřehlédnutelně září.

girl-in-garden-1391274_1920

Věřím, že právě tahle záře mění svět. Ne tak, že by vyjednala světový mír, i když… Ale všude kudy projde a každému, kdo ji uvidí, změní vibraci. Možná, že rozzáří den naštvanému muži, který jde pozdě do práce a jeho den tak bude mnohem klidnější, než by byl bez jejich letmého pohledu. Když se usměje na stařenku v tramvaji, která se díky ní rozvzpomene na svou krásu v mládí a pookřeje. Když inspiruje svou září skupinku teenage kamarádek, jak být víc v souladu sami se sebou, místo naplňování návodů na krásu z časopisů. Nebo když její šéf po cestě domů z práce koupí manželce kytku, protože mu připomněla, jak je jeho žena krásná a jak málo jí to říká. Život tvoří i ty malé momenty a drobné prožitky.

Cítím, že svou krásou uctívám ten božský princip v sobě, na Zemi i ve Vesmíru. Děkuji, že i skrze svou krásu mohu vyjádřit svou úctu a vděčnost.

Jak to máte vy? Uctíváte svou krásou to božské?

S láskou

Žaneta

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře