Náš svatební příběh

WEDEO-Mcely-1052

Za tu dobu, co se svatbám věnuji, mýma rukama už prošlo mnoho různých svatebních příběhů. (Můj oblíbený je Bride Wars). Nikdy by mě však nenapadlo, že když budu psát Náš svatební příběh nebude to o mě a manželovi, ale bude to úplně jiný svatební příběh, dokonce s holkou. A dnes jsem vesmírně vděčná, že právě tenhle příběh můžů psát. Protože bez Jany by to nebylo ono. :)

WEDEO-I-0153

Jedna z nejčastějších otázek, které dostávám když řeknu, že jsem svatební agentka je: Jak jsi se k tomu dostala? Dá se říct, že svatby jsem tak nějak měla zakódované v DNA odjakživa a jen se aktivovaly ve správný čas. Už jako dítě jsem dirigovala děti na hřišti. Od základní školy jsem organizovala školní konference a na gymnáziu plesy v Lucerně. V té době se mi začaly vdávat starší kamarádky a přirozeně vyplynulo, že jsem jim se svatbami pomáhala. A moc ráda. Svatby se tak staly stále přítomným tématem v mém životě. Ačkoli jsem později na univerzitě v Čechách i v Irsku studovala mezinárodní vztahy, už tehdy jsem svatby organizovala pro klienty.

Pragueday1CeremonybyTerezaLee-122

Jana se ke mně připojila v době, kdy jsme obě procházely velký životní obrat, a já jsem si moc přála svatby s někým sdílet. Nejdříve jsme se podporovaly jako přítelkyně a postupně se ukázalo, že dovedeme společně i skvěle tvořit a spolupracovat. A nejen to, naše poslání a hodnoty spolu rezonují a naše shopnosti se dobře doplňují. A to je něco co s láskou vkládáme do svateb i našich dalších projektů.

WEDEO-Mcely-1377

Tak jak jsme se vyvíjeli v životě, tak stejně se vyvíjeli svatby a snoubenci, kteří za námi přicházeli. Na začátku jsem dělala perfektní a dokonalé svatby. Svatby, kde nenastal žádný zádrhel ani nic nečekaného, vše klaplo do posledního naplánovaného detailu. Znáte to, když žijete perfection, tak vám Vesmír dá perfection. V popisu služeb jsem tehdy mohla mít garanci, že na mých svatbách neprší, protože to nebylo v souladu s onou dokonalostí. V tu dobu našim primárním cílem bylo precizní naplnění představ snoubenců.

Pragueday2detailspreparationhotelbyTerezaLee-90

Jak jsme se s Janou samy nořily do hloubky i naše svatby a snoubenci začali být mnohem hlubší. Už tam něšlo o dokonalé sladění stuh a každý detail, ale o prožitek. Prožitek lásky, štěstí a radosti. O sdílený prožitek mezi snoubenci a s jejich svatebčany. Naše svatby se tak z povrchní dokonalosti ponořily do hloubky prožitku a staly se pro všechny zůčastněné zdrojem na celý život. V té době jsem poprvé zažila, že na naší svatbě pršelo (i když jen 10min :) a s obřadem jsme pár minut čekali na pozdně příchozí svatebčany. Z naplňování představ snoubenců jsme se posunuly k nastavování svatebního dne tak, aby svatba byla o nich, s nimi v souladu a dopřála jim hloubku prožitků v takové míře, kterou si sami zvolili.

PragueDay1DetailsPreparationbyTerezaLee-74

Ačkoliv jsme si myslely, že to je ono, že prožitek je oč tu běží, naši snoubenci a život nám ukázali, že můžeme jít ještě o něco hlouběji. Ještě o patro níž, kde se boří všechny zažité mýty a stereotypy o svatbě a manželství. Do takové hloubky, kde si snoubenci vědomě pro sebe volí nejen barvu šatů, pěkné místo a jak svůj den prožijí, ale to co pro ně svatba a manželství znamenají, co budou svým manželstvím vytvářet, s čím do něj vstupují a co si doopravdy chtějí slíbit. Tak jsme se staly průvodkyně na cestě k vědomé svatbě. A naše svatby se staly hlubokými vědomými rituály.

Pragueday2TownHallbyTerezaLee-14

Dnes provázíme snoubence nejen po té praktické, organizační stránce svatby, ale podporujeme je aby si pro sebe dopřáli právě tu jejich hloubku prožitku a podobu svatby a aby všechny procesy prošli vědomě. Věříme, že tím se svatba stává hlubokým, bohatým a neochvějným zdrojem, ze kterého mohou čerpat po zbytek života.

ELFI-1664

Děkujeme všem našim snoubencům, že jsme se mohly stát součástí jejich svatebního příběhu.

S láskou

Žaneta a Jana

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře