Nejzásadnější svatební průšvihy 3. díl

Svatba je velmi komplexní událost. Díky tomu, se při její přípravě může snadno stát chyba nebo průšvih, který dovede negativně ovlivnit nejen samotný svatební den, ale také vztahy v rodině a mezi snoubenci. Na dlouhou dobu…

Ty nejzásadnější svatební průšvihy, z našeho pohledu, jsme pro vás sepsaly do třídílného seriálu. Věříme, že když o potenciálních chybách a zádrhelech budete vědět, snadněji se jim vyhnete a Váš den i plánování proběhnou v pohodové atmosféře.

woman-801897_1280

V tomto třetím dílu seriálu se podíváme na svatební průšvihy ve svatební den. Předchozí dva díly jsme věnovaly problémům při plánování.

Na průběh svatebního dne a správné načasování je dobré myslet dostatečně dopředu, abyste se vyhnuly nezvládnutému časovému managementu svatebního dne. Nejčastější průšvih v tomto směru je nedostatek časové rezervy, a když někde naberete velké zpoždění. Tak se rozhodí průběh celého dne. S tím související stres vás pak „vytáhne“ z přítomného okamžiku a prožitku. Ještě o něco horší varianta je, když na vás svatebčané čekají a navíc o ně není postaráno – např. na vás čekají s obědem, než se vrátíte z focení. Mají žízeň, hlad a nudí se. V takovém případě je možné, že zůstanou „nenaložení“ a zábava se tak nerozběhne.

Časový management dne je vhodné řešit předem. Snoubencům vždy doporučujeme dát si na všechny body dne dostatečnou rezervu a mít realistické představy a očekávání. Nečekat, že svatebčané budou v pohodě, když budou čekat 30 minut na přímém slunci bez vody. Nedoufat, že párové focení zvládneme za 10 minut. Pokud se časový skluz odhalí už během plánování, je možné mu předejít a ve svatební den mít pohodu a ne stres.

wedding-1571432_1920

Vystresovaná nevěsta je další průšvih ve svatební den. A tím nemyslíme nervózní nevěstu, že se vdává, ale vystresovanou nevěstu, která je pořád na telefonu a musí něco řešit, všichni se jí na něco ptají nebo případně neustále hasí nějakou krizi – špatné květiny, nedodaný dort, zpoždění, či bloudící svatebčany, atd. Nejenom, že taková nevěsta si to vůbec neužije, ale možná ani nebude vnímat to důležité, co se děje – že se vdává. Fotograf i kameraman vám potvrdí, že záběry s ní budou mnohem komplikovanější a nebudou tak pěkné, protože se neuvolní. To protože pořád bude držet telefon u hlavy nebo něco vysvětlovat.

Vystresované nevěstě lze také předejít už během plánování. Ať už si vezmete profesionální koordinátorku nebo se domluvíte se svědkyní, prosím dopřejte si, ať o Vás někdo ve svatební den pečuje. Dopřejete si tak možnost skutečně zažít, co se bude dít a vnímat to. Neuvidíte to jen na videu po svatbě.

bride-1082239_1920

A v neposlední řadě je průšvih unavená nevěsta. Pokud máte v plánu, že den předem doděláte dekorace, připravíte foto slide show, rozvezete koláče nebo cokoliv jiného, dost pravděpodobně budete ve svatební den hodně unavení. Snoubenci mají většinou nerealistické představy o tom, co můžou týden a den před svatbou skutečně stihnout, tak aby byli čerství a nebyli v tlaku. Obvykle se ještě objeví něco, čemu je třeba věnovat last minute pozornost.

Pokud máte týden před svatbou našlapaný minutu po minutě, pak je velmi pravděpodobné, že před svatbou půjdete spát ve 3 hodiny v noci a ráno vás neproberou ani dvě kávy za sebou. Nebo naopak se ráno proberete, zvládnete obřad, ale oslava už půjde díky únavě tak nějak mimo vás. A to je škoda.

Vše si můžete nastavit vlídněji již během plánování. Není třeba, abyste po svatbě potřebovali týden na regeneraci, abyste vstřebali všechen stres a vyrovnali únavu a vytížení před svatebním dnem. Neočekávejte od sebe zázraky. Raději počítejte s tím, že toho zvládnete méně. Dopřejte si čas.

ELFI-0674

Pokud si sami chcete připravit dekorace, fotky na promítání, roznos koláčků a podobně, dělejte to v předstihu a poproste své blízké o pomoc, určitě se rádi zapojí. Nemusíte to všechno urvat sami. Pokud vám restaurace umožní instalaci dekorací den předem mezi 19.-21. hodinou a vy víte, že se díky tomu dostanete do postele nejdříve po půlnoci, delegujte. Nechte svědkyni nebo restauraci, ať dekorace podle vašich instrukcí udělají. Perfektní dekorace pod vaší kontrolou nestojí za zívání při obřadu.

Mnoha průšvihům a komplikovaným situacím se dá vyhnout kvalitním plánováním a přípravou před svatbou, spolu se skvěle informovaným, šikovným koordinátorem ve svatební den. Obsáhnout to organizačně předem a pak zejména personálně ve svatební den, je tak trochu alchymie. Když už se věci nevyvedou, a ve svatební den se objevuje jeden problém za druhým, už se na tom moc změnit nedá. Ovšem když na místě budete mít skvělou koordinátorku, která to od vás a svatebčanů odfiltruje a všem dá pocit, že jsou důležití, vítaní a opečovávání, tak i když to bude den plný zmatků, všichni odejdou spokojení, včetně vás.

Na závěr pro vás máme video, které jsme natočili s Denisou Palečkovou pro Wedeo, kde se mimo jiné dozvíte zajímavé informace, jak na svatební noc, právě když je únava velká a spánkový deficit se hlásí o slovo.

Krásné plánování a užijte si svěží svatební den

S láskou

Žaneta a Jana

P.S. Pokud byste s plánováním chtěli pomoci nebo potřebovali nainstruovat svědkyni jako koordinátorku, jsme tu pro Vás!

Žaneta a Jana
Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené. Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Podrobnosti o Janě si přečtěte zde >> Více o Žanetě najdete tady >>
Komentáře